Kada verta kreiptis į įdarbinimo agentūras?

Kiekvienas, ieškantis darbo, trokšta būti kuo greičiau pastebėtas. Ne vien darbdaviams svarbu kuo greičiau surasti reikalingą darbuotoją, tačiau ne ką mažiau tai rūpi ir patiems pretendentams. Įdarbinimo agentūros Vilniuje vis dažniau tampa tais pagalbininkais, paspartinančiais darbo suradimą ir padedančios sklandžiau pereiti darbo pokalbius. Tačiau paskutiniu metu atsirado išties daug personalo paieškos ir atrankos kompanijų, todėl natūralu, jog ne visiems žmonėms aišku, kam patikėti jų įdarbinimą. Pateiksime keletą svarbių aspektų, kurie užtikrins, kad pasirinkta įdarbinimo agentūra atitiks Jūsų lukesčius.

1. Aiškus supratimas, kokio darbo ieškote

Visų pirma, žmogui būtina pačiam suprasti, kokį darbą jis norėtų dirbti. Pagal savo norus, galimybes, turimas kompetencijas bei patirtį galima ieškoti atitinkamos personalo atrankos agentūros.

2. Personalo atrankos agentūrų specializacija

Kai asmuo aiškiai žino, ką nori ir gali dirbti, galima pradėti dairytis personalo atrankas vykdančių agentūrų. Tačiau šiame žingsnyje būtina pasidomėti, kurios kompanijos daugiausiai dėmesio skiria administracinio, aukščiausio lygio vadovų paieškai, kurios ieško IT specialistų, kurios siūlo itin platų paieškos sričių asortimentą. Kitaip tariant, verta pasidomėti kokioje srityje specializuojasi konkreti įdarbinimo agentūra.

3. Ieškokite kompanijų, veikiančių pageidaujamoje lokacijoje

Paprastai tie, kas ieškosi darbo, žino, kur tiksliai nori dirbti, todėl darbo agentūras rekomenduojama rinktis dar ir pagal tai. Veikdami tam tikrose nustatytose teritorijose, personalo atrankos specialistai puikiai išmano tos vietos darbo rinką, kas leidžia jiems tikslingiau teikti pasiūlymus kandidatams.

4. Mini žvalgybiniai tyrimai

Kreiptis į pirmą pasitaikiusią įdarbinimo agentūrą – nereikia. Verta pasidomėti, kokios apskritai įmonės egzistuoja, kaip jos save pozicionuoja, su kuo yra dirbusios anksčiau ir pan. Visa tai sužinoti galima tiesiog įvedus kelis raktinius žodžius į „Google“ paieškos sistemą, tada panaršius personalo atrankos agentūrų svetainėse ar įvairiuose forumuose. Tinklalapių atsiliepimų skiltyje galima rasti kitų vertinimus, klientų sąrašus, pagal ką dažnai ir vertinamas kompanijų darbas.

5. Komunikacija

Išsirinkus labiausiai patikusią darbo agentūrą jau galima su ja susisiekti. Tai, kaip užmezgamas ryšys, kaip bendrauja įdarbinimo agentūroje dirbantys specialistai, ką jie pasakoja yra bene geriausias pirminis indikatorius, leidžiantis įsivaizduoti, kaip darbai bus organizuojami vėliau.

Taigi, nusprendus darbo ieškoti ne pačiam, tai galima perleisti profesionalams – personalo atrankos agentūroms. Daugelio jų darbo specifika – labai įvairi, tačiau kartais žmonėms verta paaukoti šiek tiek laiko ir pastangų, bandant pasidomėti apie tokių kompanijų veiklą. Tokiu būdu surandami tikrieji darbo rinkos ekspertai, kurių veikla padeda greičiau išpildyti individualius darbo ieškančių asmenų lūkesčius.

Įžvalgą parengė

Karolis Blaževičius

Indigroup vykdomasis partneris

Mumis pasitiki